FitOnline Kullanıcı Sözleşmesi

İşbu Kullanıcı Sözleşmesi (“Sözleşme”) FitOnline uygulamasını (“Uygulama”) indiren “Kullanıcı” ile Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Yıldız Residence No:24 7/17 Gayrettepe 34349 İstanbul adresinde şirket merkezi bulunan İntro Medya Prodüksiyon Reklam Yayıncılık Turizm ve Danışmanlık Ticaret Ltd. Şti. arasında (“Şirket”) kurulmuş olup Uygulama’nın kullanım koşulları ve tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenler ve Kullanıcı, Uygulama’yı indirmekle işbu Sözleşmedeki hüküm ve koşulları kabul etmiş sayılır.

Şirket’in Hak ve Yükümlülükleri

Şirket, Uygulama’yı indiren kullanıcılara, beslenme ve spor alanlarında tavsiye niteliğinde bilgiler ve ücretsiz içerikler sağlayacaktır. Şirket’in sağladığı bilgiler ve içerik tavsiye ve bilgilendirme niteliğinde olup Uygulama’nın kullanımı, içeriğin kapsamı ve beslenme ve spor alanındaki tavsiyelerin kullanılmasından sorumlu tutulamaz. Kullanıcıların; şirket tarafından belirlemiş olduğu ücret karşılığında satın aldığı diyet paketlerinin tüm yasal sorumlulukları pakete atanan diyetisyenin üzerindedir.

Şirket, üçüncü kişilerin fiilleri, mücbir sebepler, tedarikçilerden kaynaklanan nedenler, bağlantı sorunları, internet kesintileri vb. durumlar nedeni ile Uygulama’da oluşabilecek kesinti ya da aksaklıklardan sorumlu değildir. Uygulama, kişiye özel ve bireysel kullanım içindir. Şirket, Kullanıcı’nın, Uygulama’yı kullanım amacına aykırı olarak kullandığını tespit etmesi durumunda Kullanıcı(lar)’ın üyeliğini durdurabilir, askıya alabilir ya da tamamen sonlandırabilir.

Uygulama içerisinde yapılan satın almalar derhal kullanıcının mobil cihazına gönderilecektir. Kullanıcının mobil cihazı, App Store veya Google Play Store uygulamalarına erişim için kullanıcının internete wi-fi ile bağlı olması talep edilebilir. App Store ve Google Play Store’ un Genel Hüküm ve Koşulları Mobil cihazın çeşidine ve App Store veya Google Play Store kullanımına bağlı olarak uygulanacaktır.

FitOnline Kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerini (isim, yaş, beslenme tercihleri, ilgi alanları, boy, kilo, e-posta vb.) talep etmektedir. FitOnline server ve bilgisayarlarında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen iletilere yönelik müşteri sınıflandırma çalışmalarında FitOnline bünyesinde kullanılabilmektedir.

FitOnline Apple Sağlık uygulaması ile entegre olup HealthKit ve Google Fit platformları ile uyumlu çalışmaktadır.

FitOnline, Kullanıcı bilgi ve verilerini hangi platformdan alırsa alsın Kullanıcı’nın onayı olmadan hiçbir reklam veya ticari amaç için paylaşmamaktadır.

Kullanıcı’nın Hak ve Yükümlülükleri

Kullanıcı, kendisinden istenilen bilgileri tam ve gerçeğe uygun olarak doldurmak ve gerektiğinde güncellemek zorundadır ve bilgilerin eksik veya gerçeğe uygun olarak doldurulmaması durumundan Kullanıcı sorumludur.

Kullanıcı 13 yaşının üzerinde olduğunu teyit etmektedir. Kullanıcının en az 13 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup 13 yaşının altındakiler hiçbir şart ve koşulda Uygulamayı kullanamaz. 13 yaşının üzerinde fakat 18 yaşını doldurmamış olan Kullanıcıların veli veya vasisinin bu sözleşmeye açık onayını almış olduğu kabul edilir.

Kullanıcı, Uygulamanın internet bağlantısı ile çalıştığını, Uygulama içeriği video, yazı ve görsellerin internet bağlantısı ile görüntülendiğini, wi-fi üzerinden veya Kullanıcı’nın mobil internet paketi üzerinden internet kullanım bedellerinin tarafından karşılanacağını ve bu hususta bilgilendirildiği kabul ve beyan eder.

Uygulama’da bulunan videolar, özel içerikler ve beslenme ve spor bilgileri yalnızca bilgi amaçlıdır. Kullanıcı, Uygulama tarafından düzenlenen içerik ve beslenme ve spor programlarının tavsiye ve bilgilendirme niteliğinde olduğunu, içeriğin kullanımının tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu bildiğini kabul ve beyan eder. Bu uygulamalar kişinin herhangi bir tıbbı rahatsızlığı olmadığı varsayılarak hazırlanmıştır ve bu yönü ile içerik kişiye özgü değildir. Kullanıcı, içeriğin kullanımından önce sağlık sorunları ile ilgili olarak doktoruna danışmalıdır. Kullanıcının tıbbi bir rahatsızlık veya ciddi bir riski bulunması halinde bu programların uygulanmaması önerilmektedir. Kullanıcı’nın sağlığı konusunda herhangi bir sorusu olması halinde, bunu her zaman bir doktora veya başka bir sağlık uzmanına danışması gerekmektedir.

Uygulama kullanıcıya yaptığı tavsiyeleri benzer profilde bireyler için Dünya Sağlık Örgütü’nün kabul etmiş olduğu araştırmalar ve bilimsel verileri değerlendirilerek kendi geliştirdiği özel bir algoritma (yazılım) sayesinde oluşturmaktadır.

Uygulama hiçbir hastalık veya sağlık durumunun teşhis veya tedavisini sağlamamaktadır. Kullanıcı Uygulamadaki özel programların bir uzman doktor ya da uzman diyetisyen (Beslenme Uzmanı) tarafından verilen diyet , egzersiz ve beslenme programı olduğunu kendi takdirinde ve sorumluluğunda kabul ve beyan eder. Şirket, seçerek uyguladığınız programla ilgili olarak sorumlu tutulamaz. Kullanıcının programları dikkatle uygulaması tavsiye edilir.

FitOnline, Uygulama kullanımı sırasında Kullanıcı’nın izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, FitOnline Kullanıcılarına daha özel bir deneyim yaşatmak amacıyla FitOnline iş ortakları ile paylaşılabilecektir

Kullanıcı’nın Cayma Hakkı

Tüketici, ticari veya mesleki olmayan amaçlarla hareket eden gerçek veya tüzel kişi olup, burada düzenlenen cayma hakkı yalnızca tüketiciler için geçerlidir. Uygulama, doğrudan Kullanıcı tarafından internet üzerinden indirildiğinden Kullanıcı’nın dilediği zaman Uygulama’dan ayrılarak veya Uygulamayı mobil cihazından kaldırarak vazgeçme hakkı bulunmaktadır.

Uygulama içi satın almalar için kullanıcının cayma hakkı App Store veya Google Play Store’un Genel Hüküm ve Koşullar’ına tabidir. Bu durumda Şirket, Kullanıcının satın almış olduğu hizmetlere ilişkin alacak hakkı ile tahsil edilmiş ödemeleri geri iade etmeme haklarını saklı tutar.

Ödemeler: Uygulama ücretsiz olup, uygulama içi satın almalarda tüm vergiler dahil satış fiyatı için ayrıca onay alınacaktır ve satışlar Kredi Kartıyla Sanal Pos üzerinden tahsil edilecektir. Kullanıcı, Şirket’in uygulama fiyatını ve uygulama içi fiyatları, kampanya ve paketleri her zaman tek taraflı olarak değiştirebileceğini, yapılan değişiklikler için güncelleme ve uygulama bilgilerini düzenli olarak kontrol edeceğini kabul ve beyan eder. Kullanıcı peşin ödemeli aylık veya yıllık paketlerde; kampanyalı üyeliklerde iptal gerçekleştirilmeyeceğini ve para iadesi yapılmayacağını kabul eder. Kullanıcı peşin ödemeli kampanya üyeliklerinin süre sonuna kadar devam edeceğini kabul eder.

Ücretli Servisler:  Şirketin bazı servisleri şimdi veya gelecekte ödemeye konu olabilir (“Ücretli Servisler”). Ücretli Servisler için kullanım veya üyelik aşamasında Kullanıcı’ya bildirilen bütün ödeme şartları bu Sözleşme’nin bir parçası sayılır.

Faturalandırma:  Şirket, Ücretli Servislerin kullanımı için ödeme hesabı yoluyla (“Fatura Hesabı”) Kullanıcılara fatura kesmek için bir üçüncü-şahıs ödeme işlemcisi (“Ödeme İşlemcisi”) kullanır. Ödeme süreci, Sözleşme’ye ek olarak Ödeme İşlemcisi’nin hüküm, koşul ve gizlilik şartlarına tabi olacaktır. Şirket, Ödeme İşlemcisi sebebiyle meydana gelecek herhangi bir hatadan sorumlu değildir.

Yasal ve Lisans: Kullanıcı, Uygulama üzerinden bilgi ve içerik göndererek Şirket’e bu bilgi ve içeriklerin kullanımı için dünya çapında geçerli, karşılıksız, sürekli ve sınırsız lisans vermiş olduğunu kabul ve beyan eder.

Uygulamada yer alan hizmetler ile Kullanıcı belirli ürünler ve hizmetlerin performansını artırmak için tasarlanmış ek özellikler satın alabilir.
İşbu Sözleşme ve Uygulama ile ilgili olarak ortaya çıkacak uyuşmazlıklarda Türk Hukuku uygulanacak olup İstanbul Mahkemeleri ve Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Diyet Mutfağı

Yeşil Mercimekli Beyaz Lahana Çorbası Malzemeleri 1 su bardağı yeşil mercimek, 4 yaprak beyaz lahana, 1 adet kuru soğan, 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 bardak et suyu, 1 bardak domates rendesi, tuz, karabiber, 5 bardak sıcak su Yeşil Mercimekli Beyaz Lahana…
Daha fazla oku...

Yenilenmek İsteyenler İçin; Ananas ve Hindistan Cevizli Smoothie Tarifi

Ananas ve Hindistan Cevizli Smoothie Malzemeleri 3/4 Su Bardağı Ananas 1 Su Bardağı Süt Yarım Su Bardağı…

Muhteşem Bir Lezzet! İşte Havuçlu Kabak Çorbası

Kış Yaklaşıyor, Havalar Soğuyor! FitOnline Ailesi Olarak Besleyici ve Soğuk Günlerde İçinizi Isıtacak Muhteşem Bir…
Kilo aldırmayan sayılı besinlerdendir. Gluten içermez  bu yüzden çölyak hastaları  doktorları  gözetiminde  rahatlıkla  tüketebilirler. Bulgur  ve pirincin tüketilme şekilleri nasıl ise  kinoanın tüketilme şeklide  bunlardan pek fazla farklılık göstermez. Salatalar, pilavlar  ve kısırlarda…
Daha fazla oku...

Lezzet Bombası Smoothie Kasesi Tarifi

Genelde yabancı ülkelerde hazırlanan ve sık sık karşılaştığımız bir isim ''smothie bowl''. Meyvelerin, kuru…

Kolaylıkla Yapabileceğiniz 5 Sağlıklı Smoothie Tarifleri

Pratik 5 sağlıklı smoothie tarifi ile siz de, günlük almanız gereken vitamin ve mineralleri tüketebilir, kendi…