Kas Geliştirmeye Yardımcı Protein Shake Tarifleri

Kas geliştirme, özellikle erkeklerin daha çok ilgisini çeken ve yönelmesini sağlayan bir spor dalıdır. Son zamanlarda spor dalı haline gelen kas yapma ve vücut geliştirme, kasların şişmesiyle vücudun şekillenmesini sağlar. Vücut şekillendiğinde daha güzel ve biçimli durur. Bu yüzden erkekler daha fazla ilgi duymaktadırlar.

35.168

Kas geliştirmek için yapılması gereken programlar mevcuttur. Bu programların içerisinde egzersizler ve beslenme yer alır. Kas yapmak isteyen bireyler, egzersizleri yaptıkları gibi aynı zamanda besinlerine de dikkat etmelidirler. Yağsız beslenmeli ve protein ağırlıklı beslenmelidirler. Bu sayede kasları şişkinleşecek ve büyüyecektir. Vücuda proteinin alınması doğal besinlerle olduğu gibi protein tozu ile de olmaktadır. Bunun yanında bireyler evde kendi hazırladıkları protein shakeleri de içebilmektedirler.

Protein Shake Tarifleri

Protein shakeler spordan hemen önce ve sonra tüketilebilirler. Bu sayede hem enerji vermiş olacaklar hem de protein kaynağı olmuş olacaklardır.

  • Lor peynirli protein shake: lor peynir protein içeriğinin fazla olması ile bilinmektedir. Bu yüzden kullanımı tavsiye edilir. 1 adet muz, 3 çay kaşığı kakao, 250 gram lor peyniri, 2 su bardağı su blendırda karıştırılarak hazırlanmaktadır. İyi bir şekilde karıştırılan içecek oldukça lezzetlidir ve hemen tüketilebilir.
  • Bol proteinli shake: karışık ve bol malzemeli olan bu shake protein içeriği bakımından zengin olup, spor öncesi ve sonrasında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Malzemeler, 1 tane muz, 1 çay kaşığı bal, 2 çay kaşığı kakao, 3-4 tane badem, 200 gram lor peyniri, 400 gram yarım yağlı süt, 2 adet haşlanmış yumurta blendırdan homojen olarak geçirilerek içime hazır hale getirilir.
  • Tarçınlı shake: 1 adet kivi, yarım muz, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çorba kaşığı tarçın, 500 gram yarım yağlı süt blendırdan geçirilir. Tarçın şeker ihtiyacını karşılamaktadır. Aynı zamanda bu içecek doyurucu ve bol proteinlidir. Bu yüzden spor öncesi ve sonrasında tercih edilebilir. Sağlıklı ürünler içermesi ile de sağlıklı beslenmede yardımcı olur.

Protein shakeler doğal olması ve kolay yapılması ile tercih edilen besinler arasındadır.