Kas Kütleni Neden Arttıramıyorsun?

Düzenli spor yapıyor ancak bir türlü hayalini kurduğun kas kütlesine sahip olamıyorsan bir yerlerde yanlış yapıyor olmalısın.

31.966

Güçlenmek, kısaca yağ yakıp kas geliştirmek istiyor fakat bir türlü bu amacına ulaşamıyor musun? Eğer gelişme göremiyorsan bir yerde yanlış yapıyor olma ihtimalin yüksek, şundan dolayı doğru antrenmanla netice almaman olanaksız! Yanlışın nerde bulunduğunu arıyorsan, senin için dört sebep belirledik.

  1. Bozuk olmayanı düzeltmeye çalışıyor olabilirsin

Antrenman sonrası devamlı ağrın var ise bile bu devamlı kaslarını çalıştırdığın anlamına gelmeyebilir. Kim bilir kendin için doğru antrenmanı yapmıyor olabilirsin. Uzun süre içinde netice alamaman da bunun bir kanıtı. Ağrının devamlılığına bakılırsa doktora görünmek iyi bir seçenek olabilir. Böylece probleminin ne işe yaradığını tam olarak öğrenebilirsin. Antrenmanını netice alabileceğin benzer biçimde şekillendirmek için bir profesyonelden destek alabilirsin.

  1. Yanlış bir taktik izliyor olabilirsin

Güçlenme yolunda birden oldukça seçeneğin var. Mühim olan senin için doğru olanı bulman. Güç antrenmanlarında, daha ağır kilolarla çalışmaktan yada kaldırabileceğin en ağır kilo ile yeniden sayını arttırmaktan daha iyi bir yol yok. Sonrasında ise tertipli aralıklarla ağırlık seviyeni arttırmalısın.

  1. Zihnin seni geri çekiyor olabilir

‘Bunu yapabilir miyim?’ oldukça rahat bir sual benzer biçimde görünse de bu soruya vereceğin yanıt oldukça mühim. Ilkin bir hedef belirle. Kendine karşı dürüst ol ve sınırlarını zorlamaktan çekinme. Hedeflerin doğrultusunda antrenmanını şekillendir. Başaramayacağım düşüncesiyle yaklaşma. Her denemenin seni geliştireceğinden güvenli olmalısın.

  1. Güçlenmek için doğru antrenmanı yapmıyor olabilirsin

Bazı egzersizlerin güçlenmek için olmadığını bilmen gerekiyor. Mesela koşu bandında tempolu yürümek kas kütleni artırmaya destek olmaz. Güçlenmek istiyorsan doğru antrenmanları bilmeli, seviyene ve hedefine bakılırsa ağırlık antrenmanları yapmalısın.