Kolaylıkla Yapabileceğiniz 5 Sağlıklı Smoothie Tarifleri

Sağlıklı beslenmek hayat tarzı olmaya başlaması ile beraber, tüketmekten hoşlanmadığınız bazı meyve ve sebzeleri karıştırarak içecek haline getirerek tüketmek hem pratik bir yöntem haline gelmiş, hem de sağlıklı beslenmenin temel taşı olan bazı vitamin ve mineralleri severek tüketmesine yardımcı olmaya başlamıştır.

36.104

Pratik 5 sağlıklı smoothie tarifi ile siz de, günlük almanız gereken vitamin ve mineralleri tüketebilir, kendi damak zevkinize göre uyarlayabilirsiniz.

Kahvaltı Smoothie

Kahvaltı günün en önemli öğünü olmak ile beraber, en fazla tüketilen ve kalorisi farkında olmadan en fazla olan öğünlerden bir tanesidir. Kahvaltı için 5 sağlıklı smoothie tarifi arasından, yulaf, muz, tarçın, ceviz ve süt olanını seçebilir ürünlerin çeşitli enzimlerinden faydalanarak güne zinde bir başlangıç yapabilir ve uzun süre tok hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Yulaf sizi tok tutarken, muz serotonin hormonu salgılayacak, tarçın tatlı isteğinizi bastırarak, ceviz zinde bir güne başlangıcınızı sağlıyor.

Ödem Attıran Smoothie

Ödem atmak için 5 sağlıklı smoothie tarifi arasından ödem atmanıza yardımcı olan, maydanoz, salatalık, limon ve su kürünü tercih edebilir, yeşil sebzelerin c vitamini deposu ve su kaynağı açısından liflerinden yararlanabilirsiniz

Frozen Smoothie

Soğuk içecek olarak 5 sağlıklı smoothie tarifi arasından, çilek, buz, yoğurt kullanarak evde kendi frozen yoğurdunuzu hazırlayabilirsiniz.

Yeşilin Gücü

Yeşil sebzeleri kullanarak, 5 farklı smoothie tarifi arasından, ıspanak, avokado kullanarak yeşil sebzelerin demir vitamininden ve lif kaynağından yararlanarak, hem enerji kazanabilir, kilo vermenize yardımcı olabilir, hem de tüketmekten hoşlanmadığınız sebzeleri keyifli bir şekilde tüketebilirsiniz.

Kırmızı Antioksidan

5 Sağlıklı smoothie tarifi arasından kırmızı meyvelerin antioksidan gücü ile c vitamini gereksinimini vücudunuza sağlayabilir, hastalıklara karşı direncinizi artırabilirsiniz, Yaban mersini, böğürtlen, çilek, meyvelerini dilerseniz su ile dilerseniz yoğurt ve buz ile karışım hazırlayarak vücut direncinizi artırabilirsiniz.